promo

Základy střihu videa v DaVinci Resolve

990 Kč s DPH
818 Kč bez DPH
Škola střihu ✂️ 0️⃣ První kroky v programu
V této lekci se dozvíte:

✅ Kde si můžete stáhnout DaVinci Resolve a kterou verzi si vybrat. (Stáhněte si zde: https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve)
✅ Jak se poprvé orientovat…
číst celé
Škola střihu ✂️ 1️⃣ Úvod do Edit Page
V tomto úvodním videu se ponoříme do základů střihu videa pomocí DaVinci Resolve, konkrétně se zaměříme na záložku Edit. Ukážeme si, jak připravit projekt pro střih, představíme si rozhraní záložky Edit a naučíme se, jak efektivně využívat Media Pool pro správu mediálních souborů.
Škola střihu ✂️ 2️⃣ Stříháme A-Roll
V této lekci si ukážeme, jak vytvořit novou časovou osu, sestříháme si první záběry a naučíme se spoustu klávesových zkratek.
Škola střihu ✂️ #03 Stříháme B-Roll
V téhle lekci si ukážeme, jak stříhat B-roll a zlepšit své video projekty v DaVinci Resolve, i když jste začátečník.

Zaměříme se na využití trimovacích nástrojů (Trim Edit Mode) v DaVinci Resolve, které umožňují precizní úpravy pro lepší plynulost příběhu.

Odhalíme, co je to…
číst celé
Škola střihu ✂️ #04 Vložení hudby
Hudba dodává videu tu správnou náladu, její výběr je proto důležitý. Já jsem pro vás hudbu předvybrala a v této lekci si ukážeme, jak ji vložit pod video.

Pak si vložíme další B-Roll klipy a nakonec se naučíme, jak je mezi sebou snadno prohazovat a posouvat.
Škola střihu ✂️ #05 Ladíme střih videa
Dostáváme se do poslední lekce první kapitoly, ve které si doladíme jednotlivé střihy tak, aby na sebe jako celek dobře navazovaly a dávaly smysl.
Škola střihu ✂️ #06 Přidáváme Voiceover
Druhou kapitolu startujeme přidáváním Voiceoveru. Ukážeme si, jak zálohovat a obnovovat časové osy a jak je duplikovat pro případ, že se budeme chtít vrátit k předchozí práci. A pak si vložíme mluvené slovo do zvukových stop, které si předem připravíme.
Škola střihu ✂️ #07 SFX: Speciální Efekty
Pod zkratkou SFX si nejspíš většina představí vizuální počítačové efetky. Těm se ale říká VFX nebo CGI. Jaký je mezi nimi rozdíl? To si řekneme v dnešním slovníčku pojmů. A taky se s těmi SFX naučíme pracovat. Na VFX dojde řada, až budeme probírat práci ve Fusion.
Škola střihu ✂️ #08 Mixujeme audio
V našem projektu máme všechny potřebné zvuky. Teď se naučíme používat Audio Mixer a pak si nastavíme jednotlivé stopy a zvuky tak, aby správně spolupracovaly.