Tatata, bababa - ale mama - to nééé.
Období 7. a 8. měsíce přináší další pohybový i mentální posun. Miminko se stává ještě aktivnějším objevitelem světa – otáčí se ze zad na bříško i zpět, začíná si hrát v poloze na boku, objevuje šikmý sed a zdokonaluje jemnou motoriku.
V tomto mluveném dílu si vysvětlíme, jak tyto nové dovednosti vznikají a jak souvisí s dalším vývojem dítěte.
V tomto dílu se podíváme na:
– jak vzniká šikmý sed a proč je tak důležitý pro další vývoj pohybu
– jak má šikmý sed správně vypadat a jaké svaly při něm miminko zapojuje
– proč je šikmý sed přirozenou cestou k samostatnému sedu a lezení
– jak se v tomto období rozvíjí jemná motorika a pinzetový úchop
– proč miminka začínají sbírat drobečky a malé předměty
– jak se rozvíjí řeč – zdvojování slabik, reakce na oslovení a první „povídání“
– proč miminko stále neposazujeme, i když už sed často připomíná
– jak dítě přirozeně motivovat k pohybu nabídkou hraček ze strany a z výšky
V dílu se také zastavíme u tématu, na které se mě často ptáte –
proč nepoužívat ochranné helmičky a proč mohou být některé pomůcky, které se tváří jako pomoc pro vývoj, ve skutečnosti spíše nevhodné nebo omezující - které to jsou.
Dozvíte se také, kdy je vývoj v tomto období v normě a kdy už je vhodné zbystřit a případně se poradit s odborníkem.
Díl je opět mluvený, takže si ho můžete pustit při kojení, nebo na procházce.
💛 Protože vývoj miminka není závod.
Je to proces, ve kterém každá dovednost připravuje cestu té další.
Období 7. a 8. měsíce přináší další pohybový i mentální posun. Miminko se stává ještě aktivnějším objevitelem světa – otáčí se ze zad na bříško i zpět, začíná si hrát v poloze na boku, objevuje šikmý sed a zdokonaluje jemnou motoriku.
V tomto mluveném dílu si vysvětlíme, jak tyto nové dovednosti vznikají a jak souvisí s dalším vývojem dítěte.
V tomto dílu se podíváme na:
– jak vzniká šikmý sed a proč je tak důležitý pro další vývoj pohybu
– jak má šikmý sed správně vypadat a jaké svaly při něm miminko zapojuje
– proč je šikmý sed přirozenou cestou k samostatnému sedu a lezení
– jak se v tomto období rozvíjí jemná motorika a pinzetový úchop
– proč miminka začínají sbírat drobečky a malé předměty
– jak se rozvíjí řeč – zdvojování slabik, reakce na oslovení a první „povídání“
– proč miminko stále neposazujeme, i když už sed často připomíná
– jak dítě přirozeně motivovat k pohybu nabídkou hraček ze strany a z výšky
V dílu se také zastavíme u tématu, na které se mě často ptáte –
proč nepoužívat ochranné helmičky a proč mohou být některé pomůcky, které se tváří jako pomoc pro vývoj, ve skutečnosti spíše nevhodné nebo omezující - které to jsou.
Dozvíte se také, kdy je vývoj v tomto období v normě a kdy už je vhodné zbystřit a případně se poradit s odborníkem.
Díl je opět mluvený, takže si ho můžete pustit při kojení, nebo na procházce.
💛 Protože vývoj miminka není závod.
Je to proces, ve kterém každá dovednost připravuje cestu té další.
16:30

Od 249 Kč měsíčně
nebo se přihlaste