Arte v teplákách

Barevný deník nálady

Ahoj, dnes pro vás mám aktivitu, která vám může pomoct všímat si víc toho, jak se během měsíce cítíte.

Když se vás někdo zeptá, jak se máte, co odpovíte?

Já když vyzvedávám dceru ze školy a zeptám se jí, jak se dnes ve škole měla, odpoví mi automaticky “dobře”. Nijak víc to nerozvede. Když se víc doptávám, zjistím, že to třeba ani tak moc dobrý nebylo... A jak už to tak bývá, děti nám nastavují zrcadlo. Dělám to taky. Když se mě manžel zeptá, jak jsem se dneska měla, taky často odpovím automaticky “dobře, a ty?” Někdy třeba dodám nějaké výraznější zážitky toho dne. Není to ani proto, že bych chtěla tu odpověď odbít, ale spíš tím, že jsem se na sebe nenaladila, abych zjistila, jak se vlastně mám.

Tahle aktivita vám pomůže se na chvilku zastavit a naladit se na sebe. Jak se vlastně máte? Myslím doopravdy. Fyzicky, psychicky. Bez přemýšlení, bez hodnocení. A vyjadřovat se budete pomocí barev a tvarů.

Co budete potřebovat

Jak na to

Každý večer/odpoledne se na chvilku zastavte a zeptejte se samy sebe: “Jak se dnes cítím?”

Pak sáhněte po pastelce a do políčka nakreslete libovolný tvar, který váš pocit bude vystihovat. Nemusí to být nic konkrétního ani hezky nakresleného.

Pak políčko vybarvěte nějakou barvou nebo barvami. Jaká barva vystihuje dnešní den? Nespekulujte, vezměte první, která vás napadne.

Nakonec si nad políčko napište datum. Hodí se to pro případ, že někdy vynecháte a budete chtít vědět, ke kterému dni se obrázek vztahoval.

Malá reflexe na závěr

Až budete mít vybarvená všechna políčka, podívejte se na ně jako na celek.

  • Jak na vás ta vybarvená políčka působí celkově? Vidíte v nich lehkost, radost, tíhu nebo něco jiného?

  • Která barva se objevuje nejčastěji?

  • Všimly jste si něčeho, co vás překvapilo?

A když budete chtít, zasdílejte své dojmy do komentáře, nebo do skupiny.

Užijte si to 🤍

Žanet

Pro zobrazení komentářů se přihlaste nebo registrujte