Vítejte u dalšího PickAI. Tentokrát se mrkneme na to, jak to vypadá uvnitř ChatGPT pro týmy.
❤️ Dnešní díl PickAI je dostupný i bez předplatného. Líbí se vám? Za pár drobných budete mít každý týden v e-mailu nový článek.
Společnost Meta vyslala do světa nejnovější verzi svého modelu pro generování kódu - Code Llama 70B. Jak už to tak bývá, slibuje větší kapacity a přesnější odpovědi než předchozí verze. Trénovaný je na 500 miliardách tokenů kódu a dalších dat a kontextové okno má 100 tisíc tokenů.
GPTs v ChatGPT můžete nově pomocí @ vkládat přímo do konverzací. Během klasického chatu si tak můžete zavolat kupříkladu nějaké GPT na diagramy, v navazujícím dotazu Consensus a po něm třeba Canvu. Začíná to být hodně zajímavé.
V minulosti jste si v novinkách už párkrát mohli přečíst o různých soudních sporech týkajících se AI jak u nás tak ve světě. Ve Wired to shrnuli pěkně dohromady, takže jestli vás tohle téma zajímá, článek Nastaví umělá inteligence nové hranice v autorském právu je ideálním startem.
Vitalik Buterin, zakladatel kryptoměny Ethereum, napsal delší a trochu nerdy článek, ve kterém rozebírá možné průsečíky mezi blockchain technologiemi a umělou inteligencí. Věnuje se nejen možným rizikům a naopak posílení bezpečnosti a soukromí, ale i všem možným kombinacím, jako je automatické provádění úkolů a rozhodování, využití AI jako nástroje pro interakci uživatelů nebo definování pravidel a parametrů v kryptoměnových systémech pomocí AI.
Elon Musk oznámil, že proběhla úspěšná implantace Neuralinku prvnímu člověku. Neuralink má za cíl propojit lidský mozek s počítači pomocí pokročilých neurotechnologických rozhraní a díky tomu nejen rozšířit lidské schopnosti, ale také pomoct s léčbou různých neurologických onemocnění. Musk patří mezi zakladatele společnosti.
Podle Bloombergu jedná startupová společnost Figure AI o financování s Microsoftem a OpenAI. Figure AI vyrábí humanoidní roboty a sama o sobě mluví jako o “první společnosti svého druhu zabývající se robotikou s umělou inteligencí, která přivádí k životu humanoidy pro obecné využití”.
OpenAI vyvíjí plán na vyhodnocování rizik spojených s vytvářením biologických hrozeb s pomocí velkých jazykových modelů. Při nejnovějším vyhodnocování za účasti odborníků a studentů na biologii se zjistilo, že GPT-4 “jen mírné zvýší spolehlivost” při tvorbě. V rámci studie se ale mimojiné zjistilo, že zdroje dostupné na internetu jsou nebezpečné i bez zapojení AI.
Midjourney testuje nový parametr --sref, který pomáhá s udržením stylu pomocí referenčních obrázků, které přiložíte. Tuším, že se k tomu v příštích PickAI ještě vrátím.
Google Bard od včerejška funguje v češtině a pracuje s nejnovějším modelem Gemini Pro.
OpenAI představila v první polovině ledna předplatné pro týmy s názvem ChatGPT Team a vás určitě (stejně jako mne) zajímá, jak funguje a jak to vypadá uvnitř. Say no more!! Jdeme na to.
Mimochodem, posledním a definitivním argumentem pro přechod na ChatGPT Team byl fakt, že ChatGPT Plus nemá možnost přidat k předplatnému firemní údaje. Možná je to argument i pro vás. Každopádně si ale drobně připlatíte.
Co za vyšší cenu dostanete?
Zaujalo vás to? Tak pojďme předplatné zapnout.
Cestu k aktivaci předplatného najdete v levém dolním rohu hned nad jménem vašeho současného účtu. U neplacené verze je napsáno Upgrade plan, v placené verzi Add Team workspace.
Po kliknutí a výběru odpovídajícího upgradu (v našem případě Team) vyskočí nejdřív okno, ve kterém si pojmenujete firemní prostředí (jméno můžete později v nastavení změnit, takže se nebojte, že něco pokazíte) a pak teprve přejdete k volbě počtu uživatelů a měsíční nebo roční platby:
Po úspěšném zaplacení se objeví rovnou možnost pozvat kolegy (ať už s jednotlivými e-maily, nebo pomocí většího csv souboru s kontakty). Tuhle možnost můžete ale zatím přeskočit pomocí tlačítka Skip a nejdřív se v celém novém prostředí rozkoukat.
Přichází totiž jeden důležitější krok. Vy sami si musíte vybrat, jestli chcete převést svůj původní osobní účet do nového firemního, nebo nechat souběžně oba. Rozhodnutí je plně na vás, ale jestli můžu doporučit … 😎
Když účty spojíte do jednoho, není pak cesty zpět. Převede se historie vašich konverzací i všechna vytvořená GPTs. Nepřevedou se custom instructions (!! pozor na to, okopírujte si je někam bokem) a pluginy. Pokud máte na osobním účtu předplatné, tak se zruší a přeplatek se vám vrátí. Jestli vás ale v budoucnu někdo odstraní z teamu, přijdete zkrátka o všechno.
Proto bych troufale chtěla navrhnout, ať nejdřív vyberete možnost Start as empty workspace. Účty můžete dodatečně spojit i v nastavení (ve firemním profilu jděte do Settings & Beta - Data controls - Merge data from your personal workspace). Jestli máte na osobním účtu předplatné, můžete ho zrušit ručně.
Po kliknutí na Continue je hotovo.
Protože jsem zvolila nepřevádět osobní účet, začínám s čistým prostředím a v menu se objevily dvě nové položky – můžu plynule přepínat mezi firemním a osobním účtem a nově také vidím Manage workspace, kde jako vlastník týmového účtu spravuji všechna potřebná nastavení.
Levé menu v nastavení začíná možností upravit název a ikonku týmového účtu (ikonka tužky vedle názvu) a hned první položka vede do správy členů. Když pozvete nového kolegu, vybíráte si ze tří rolí – Member, Admin a Owner:
Member (člen): po přijetí pozvánky může využívat plnohodnotně placené výhody ChatGPT v rámci týmu a zvát nové členy.
Admin (administrátor): kromě členských věcí může navíc rušit pozvánky a odebírat uživatele.
Owner (vlastník): může navíc zvát nové administrátory a vlastníky, upravovat role už aktivních členů, spravovat předplatná a fakturaci a upravovat vše potřebné v nastavení.
V záložce Billing najdete vše potřebné k vyúčtování (pokud máte roli Owner). Vidíte obsazená místa, můžete měnit předplatné a stáhnout si doklady. V nápovědě OpenAI najdete detailní informace o tom, jak se počítají a fakturují členové přidaní a odebraní v průběhu zaplaceného předplatného.
V GPTs můžete zakázat členům využívat externí GPTs (z důvodu bezpečnosti, defaultně je využívání cizích GPTs povoleno) a také vidíte vytvořené kousky, které kolegové sdílejí s týmem. V Enterprise verzi předplatného (od 150 členů výš) je možné ovlivňovat i to, s kým mohou členové GPTs sdílet a jestli mohou ve svých GPTs využívat brouzdání na internetu, pluginy a propojení třetích stran.
Záložka Settings je sice aktivní, ale v současné chvíli jsou v ní dostupné jen možnosti pro Enterprise a položky Analytics a Identity & provisioning jsou zamčené rovnou.
❗ Až v Settings jsem zjistila, že v ChatGPT Team předplatném je možné sdílet konverzace pouze s ostatními členy týmu. Což může v budoucnu přinést jisté trable při psaní PickAI, ale to necháme na vyřešení budoucí Elišce. 😎
Důvody jsou celkem jasné. Tím, že se u firemních předplatných modely netrénují na vložených datech, dává to větší svobodu při práci s interními informacemi. Povolení sdílení s kýmkoliv je tak celkem rizikové, obzvlášť u větších týmů. Ale je škoda, že u Enterprise to nastavit jde, zatímco u menších týmů ne. Snad se to v budoucnu změní.
Jestli patříte mezi společnosti, které by mohly uvažovat o Enterprise verzi, všechny její možnosti najdete bohatě popsané v nápovědě na webu OpenAI.
❓ Zajímá vás cokoliv dalšího na téma ChatGPT Team? Ptejte se v komentářích, moc ráda zodpovím, vyzkouším, zjistím.